سگ‌ها هم انسان‌اند!

خب … اگرچه نه کاملاً، اما ما دوست داریم فکر کنیم که سگ‌ها هم انسان‌اند. حیوانات خانگی میتونن بخشی از خانواده ما باشن و برای بعضی از ما مثل بچه‌هایمان. اما وقتی بخواهیم حیاط خانه را مناسب حیوانات خانگی درست کنیم، حضور یک سگ می‌تواند پر از چالش باشد.

خوب نگه‌ داشتنِ زمین چمن با وجود یک حیوان بزرگ یا حتی کوچک، کار دشواری است. حیوانات خانگی معمولاً (اگر درست یادشان داده باشیم) کارشان را در یک گوشه انجام می‌دهند؛ اما همیشه هم اینطور نیست. لکه‌های زرد ادرار بد منظرند و سایر فضولات هم اگر مدت زیادی در چمن بمانند، چسبناک و بیمار‌ی‌زا می‌شوند.

پس اگر از نحوه‌ی استفاده‌ی سگ‌ها از محوطه‌‌تان سر در بیاورید، زندگی برایتان ساده‌تر می‌شود:

– دوست دارد در نقطه‌ی خاصی از زمین دراز بکشد؟ اگر این‌طور است، بگذارید اینجا مال او باشد. برایش پوشال ضخیمی روی زمین پهن کنید تا جای راحتی برای دراز کشیدن داشته باشد.

– در امتداد حصارها راه می‌رود؟ گذرگاهی با مصالح سخت یا پوشال برگ درست کنید تا لجن و کثیفی سر راهش نباشد. اگر سگ بزرگی دارید که در حیاط چهارنعل می‌تازد و پوشال به اطراف پخش می‌شوند. پس در نظر داشته باشید که از سنگ برای ساختن راه استفاده کنید.

– بی‌هوا در باغچه‌ها می‌دود؟ با کمی حصار تزئینی اطراف باغچه‌ها را محصور کنید.

 

سگ و فضای سبز

 

مگر اینکه تصمیم بگیرید در یک بخش به‌خصوص به جای علف، چمن مصنوعی کار بگذارید. این کار تازگی‌ها بین صاحب‌خانه‌ها باب شده است. با استفاده از چمن مصنوعی، هم می‌توانید سگ داشته باشید و هم یک زمین چمن زیبا. سگ‌ها عاشق این چمن‌های مصنوعی هستند چون کاملاً حس چمن واقعی را دارد. به این ترتیب دیگر لکه‌های چسبناک و علف‌های زرد نخواهید داشت. فضولات رنگِ این چمن را عوض نمی‌کند، سگ‌تان دیگر نمی‌تواند درونش گودال بکند و پنجه‌هایش کثیف نمی‌شوند، ضمناً دیگر به حشره‌کش‌های مضر و کودهای شیمیایی احتیاج ندارید. مصرف آب شما تا ۷۰ درصد و هزینه‌ی نگهداری از حیاط تا ۸۰ درصد کاهش می‌یابد. ایده‌آل‌تر از آنی‌ست که واقعی باشد، نه؟